Kultūros ministro Šarūno Biručio sveikinimo žodis

Ministro portretas2Gerbiamieji tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ organizatoriai, dalyviai ir svečiai,

 Nuoširdžiai sveikinu visus auginančius ir puoselėjančius jau XIV kartą vykstantį tarptautinį festivalį „Operetė Kauno pilyje“. Festivalis tapo neatsiejama Kauno miesto kultūrinio gyvenimo ir gražių tradicijų dalimi. Prasminga, kad prie garbingą mūsų tautos istorinę praeitį menančios Kauno pilies mūrų kasmet vyksta svarbiausi festivalio koncertai, skirti Valstybės dienai ir Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimui paminėti.

Ryškiu, spalvingu potėpiu festivalis skleidžiasi plačiame vasaros muzikinio gyvenimo kaleidoskope, o operetės žanro gerbėjai neįsivaizduoja vasaros Kauno mieste be festivalio renginių.

Festivalis „Operetė Kauno pilyje“ mus visus stebina ir žavi nuotaikingomis koncertinėmis programomis, originalia menine raiška, įsimintinais susitikimais su garsiausiais pasaulio scenų talentais. Istorinės autentikos įkvėpta gamtos, muzikos ir meninio meistriškumo žaismė ir dermė tūkstančiams gerbėjų dovanoja nepamirštamas emocijas.

Džiugu, kad šiais metais festivalyje išskirtinis dėmesys skiriamas Lietuvos baleto 90-mečiui, šią iškilią ir Lietuvos menui svarbią sukaktį pažymint išskirtiniu koncertu.

Dėkoju Tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ dalyviams, svečiams ir organizatoriams už nuostabią muzikos šventę!

 Kultūros ministras Šarūnas Birutis